Küçült/Büyüt :Yazıyı küçült Yazıyı büyüt

  Kent Konseyinin Görevi Nedir?

  Okuma: 5778
  Tarih: 11.06.2013
  Beğen(me)
  0
  Haberi paylaş:
  Yazarın Diğer Yazıları
  Yıllardır kentlerin yönetim biçimlerine yeni bir birim olarak eklenmesine rağmen geçen dönem ilçe yöneticileri tarafından adı konan ve hayata geçirilmeyen Kent Konseyi 2 yıl önceki şu anki idare tarafından seçimlerinin yapılmasına ön ayak olunmuş ve geniş bir katılımlı bir seçimlerle iş başına getirilmişti..

  Her alandan ve yetkileri çerçevesinde Kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı, Belediye ve personellerinin katılımı, SKT’lardan, örgütlerden, siyasi partilerden ve yereldeki akil veya toplumun ileri gelenlerinden oluşan bir ekiple farklı bir organisazyonla seçimler yapılmış olup; iki adayın çekişmesi sonucu bir adayın ve ekibinin Kent Konseyi başkanı, sekretaryası ve kurulların oluşması ile yine ilçenin farklı konumları işgal eden insan topluluklarından oluşan bir ekiple Kent konseyi resmi olarak hayata geçirilmişti.
  Kent konseyinin amaç ve gayeleri kanunla sabit olarak gerekli açılımları kentin yöneticilerine veya birimlerine kanun çıktıktan sonra yazılarak oluşturulmuş veya neyi ne şekilde yapılacağı hakkında bilgilerle donatılarak gerekli birimlere ulaştırılmıştı.
  Geçen dönemin eksilerinden olan ve ilçemizdeki Kent Konseyinin gecikmesinin ana suçluları ise Dr. Ahmet HELVACI ve ekibine aittir.
  Kent Konseyinin ana gaye ve amaçları noktasında neler kanunla çizilmiştir veya belirlenmiştir gelin beraber irdeliyelim.
  Göçlerle farklı yerlerden gelen insanların ana arteldeki Kentlere farklı yörelerden gelen insanların akınına ve yörelerinin gelenek ve göreneklerinin yanında bazı artı ve eksi derecede sayılabilecek problemleri de yanlarında taşımışlardır.
  Bu tür akımlarla birlikte kentin kendisine has bazı gelenek ve görenekleriyle dışarıdan gelen ithal gelenek ve göreneklerin birbirine karışması nedeniyle yozlaşmaya başlayan kentlerin gelecekleri ve içerisinde yaşayan insanlara daha iyi bir gelecek sunma gayretinde olan kentin yetkililerine yeni oluşuma girilen kent konseyinin ve alt birimlerinin sunacağı projeler ve bazı yaptırımları olması için bu tür bir kurumun oluşması yönünde bir karar alınmıştır. Üst yöneticiler veya devletimizi idare eden yetkililer tarafından gerekli görüşmeler sonun da karar verilmiştir.
  Kent konseyinin gerekliliği çok farklı açılardan incelendiğinde hayati öneminin altını çizmemize gerek olduğunu savunan insanlardanım. Şöyle ki; insanların ve toplumların yaşam kalitelerinin artırılması yönünde kamu kurum ve kuruluşlarının asli görevi olduğu kadar diğer kısaca STK dediğimiz ve bir birinin yanına gelmekten veya aynı anda bilgileri paylaşamadan yoksun oldukça fazla örgütün veya kuruluşun yan yana gelemediği ve istenilen sonuçların alınmadığı gözlemlenmektedir.
  Bundan dolayı kent konseyi ve ekibinin işi oldukça zor ve bir o kadar da zahmetli olduğunu bilen insanlardanım. Nedenleri niçinleri ve olmadık işlerin adresi yine kent konseyi olarak gösterilmektedir.
  O zaman tüm kenti ve yaşanmaların bire bir ilgilendiren bu tür oluşlara giren insanlara tüm kurumlar ve kuruluşların köstek olmaktan ziyade destek olmalıdırlar diye düşünüyorum.
  Buradan hareketle demokrasinin özümlenmesi ve insanların hak ettikleri hayatı yaşamaları, ekonomik alanda olsun, manevi alanda olsun veya adını ne koyarsanız koyun her oluşumda artık bir kentlilik bilincinin topluma yansıması ve her ne kadar da köy ve kasaba politikalarıyla büyümüş bir kuşak kavramı varsa ki var olduğunu biliyoruz. O zaman yaşamımız da her zaman olduğu gibi en az üç veya dört kuşağın bir arada yaşadığı bir hayatımızı ele alalım.
  Kuşaklar arası çatışmaların olduğu dönemde kentlilik bilincinin iyice sindirmemiz ve kentlilik duygusuyla hayatımıza yön vermemiz gerekiyor.
  Teknolojinin akıl almaz ilerleyişi ile kuşaklar arasındaki uçurumların önüne yine kent konseyinin tıkayacağı ve onların sayesinde diğer kentlerin yönetici konusundaki zevatların iş birliği yapmaları bu tür kopuklulukların ve dengelerin alt üst olmaması için hayati önem arz ettiği zaruret haline dönüştüğü görülmüş ve onun için bu tür adımlar atılmıştır.
  Onun için gelin tüm kurumlar, kuruluşlar ve toplumun önündeki insanlar, gruplar veya adını ne koyarsanız koyun birimler ve bireyler geleceğe umutla bakmak ve bizden sonraki nesillere bir şeyler verebilmek adına her alanda kent konseyine destek olalım ki! Geleceğimiz ve yeni jenerasyonlarımız geçmişle geleceği sentezlerken problem yaşamasınlar.
  Varmısınız kentimizi birlikte ve beraber bir şekilde yönetmeye ve yönetilmesine katkıda bulunmaya hazırsanız. Kanunlarla görev alanları biçimlenmiş veya şekillenmiş kent konseyine destek olalım. Köstek olacaksak şayet bırakın da o göreve seçilmiş içimizden birileri olan insanların şevkini kırmayalım.
  Çağrımız tüm kentimizde yaşayanlara haydi el ele daha güzel bir geleceğe…
  Her zaman olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusunun dediği gibi “ Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene”…
  Konu Hakkında Teşekkür Edip Paylaşımcıya Destek Olabilirsiniz.

  Etiketler

  Kent, Konseyinin, Görevi, Nedir, kentlerin, yönetim, biçimlerine, yeni, bir, birim, olarak, eklenmesine, rağmen, geçen, dönem, ilçe, yöneticileri, tarafından, adı, konan, ve, hayata, geçirilmeyen, Kent, Konseyi, yıl, önceki, şu, anki, idare, tarafından, seçimlerinin, yapılmasına, ön, ayak, olunmuş, ve, geniş, bir, katılımlı, bir, seçimlerle, , başına, getirilmişti

  Hiç yorum yapılmamış. Neden siz bir yorum yapmıyorusunuz?
  Adınız:
  Yorum:
  Gülücük - 01 Gülücük - 02 Gülücük - 03 Gülücük - 04 Gülücük - 05 Gülücük - 06 Gülücük - 07 Gülücük - 08 Gülücük - 09 Gülücük - 10 Gülücük - 11 Gülücük - 12 Gülücük - 13 Gülücük - 14 Gülücük - 15 Gülücük - 16 Gülücük - 17 Gülücük - 18 Gülücük - 19 Gülücük - 20 Gülücük - 21 Gülücük - 22 Gülücük - 23 Gülücük - 24 Gülücük - 25 Gülücük - 26 Gülücük - 27 Gülücük - 28 Gülücük - 29 Gülücük - 30 Gülücük - 31 Gülücük - 32
  Güvenlik Kodu:
  Güvenlik Kodu
  Güvenlik Kodu:
  Bizim Bölge
  Bolova Mutsuz, Bolova Sıkıntılı!Bolova Mutsuz, Bolova Sıkıntılı!
  Bolvadin’in en büyüt toplu konut sitesi olan Bolova konutlarında oturanlar sorunlarının çözülmemesi ve son günlerdeki gelişmelerden dolayı oldukça şikâyetçi.
  Kategoriden Diğer Başlıklar:
  Bolvadin Haber
  Gillak Pasajında İhale Tamam, İnşaa…Gillak Pasajında İhale Tamam, İnşaa…
  Belediyemizin girişimleri ile gündeme gelen ve arsadaki hissedarlarla yapılan anlaşma sonrasında inşaat aşamasına getirilen Gillak pasajı için ihale yapıldı. İstasyon caddesinde, şehrin en güzel yerlerinden birisinde bulunan arsada yapılacak bina bodrum+3 olarak projelendirildi.
  Kategoriden Diğer Başlıklar:
  Tam Görünümler
  YAZARLARIMIZ
  Haftanin Çok Okunan Haberi
  Bu blok için şimdilik içerik yok!
  Anket
  Sitemizin Yeni Görünümü Nasıl?

  Çok İyi
  İyi
  Kötü
  Fikrim Yok


  Anketler

  Oylar: 96
  Yorumlar: 0
  Üye Paneli

  Hoşgeldiniz,
  Misafir

  Kayıt OlunKayıt Olun
  Şifremi Unuttum?Şifremi Unuttum?

  Kullanıcı Adı:
  Şifre:

  YönetimYönetim:0
  ÜyelerÜyeler:0
  Arama BotlarıArama Botları:2
  ZiyaretçilerZiyaretçiler:15

  GüncelleştirmeDevamı...ToplamToplam:17
  Hava Durumu
  BOLVADIN
  Reklam Alanı
  Tüm Hakları Saklıdır © 2011-12 Bizim Bölge & Bolvadin Haber Gazeteleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  © Turk-CMS
  Powered by Turk-CMS © 2011